Szanowni Państwo

Zwracamy się z prośbą o wzięcie udziału w akcji Szafowanie Dla Przylądka, 100 % dochodu ze zbiórki zostanie przekazane na rzecz dzieci z autyzmem ze szkoły „Przylądek” oraz dofinansowanie produkcji filmu „Zobaczyć Lili” 

W holu przy szatni zostanie przygotowane miejsce gdzie będziecie mogli Państwo pozostawić rzeczy które nie są już wam potrzebne, a przydadzą się jeszcze innym i zyskają drugie życie. Mamy tylko kilka dni do zakończenia akcji.

Akcja „Szafowanie dla Przylądka” została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Pruszkowa.

 

 

 

Projekt plastyczny

Za nami bardzo ciężki rok – pandemia Covid 19, obostrzenia, utrudniony kontakt z najbliższymi aby odczarować ten czas, postanowiliśmy stworzyć projekt pt. „Świat zwierząt oczami dziecka”. Dzięki temu mogliśmy przenieść się do miejsc, których nie mogliśmy odwiedzić. Pracowaliśmy z dziećmi prawie przez cały rok, była to dla nas chwila wytchnienia i wspólnego czasu. Projekt miał kilka etapów: pierwszym był pomysł, burza mózgów, mnóstwo tematów, ale było ciekawie. Następnie wybranie i przygotowanie form zwierząt, roślin, dobieranie kolorów, dzieci miały mnóstwo pracy, ale również wspaniałej zabawy. W kolejnych etapach musieliśmy umieścić zwierzęta i rośliny na przygotowanym tle, co wymagało od dzieci dużo cierpliwości, myślenia przestrzennego i współdziałania w grupie. Niewątpliwie były to najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne etapy. Mimo licznych sporów, dyskusji wśród dzieci, ale również wspaniałej zabawy udało się wszystkim porozumieć i stworzyć wspólną pracę.

Praca nad projektem sprawiła nam wszystkim dużo radości, a jednocześnie rozwinęła dziecięcą wyobraźnię, zabrała nas w cudowny świat fauny i flory, wzbogaciła doznania sensoryczne i dostarczyła mnóstwo edukacyjnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z realizacji projektu.

Przedłużenie zamknięcia żłobka

Informuję, że decyzją Ministra Zdrowia zostają przedłużone obostrzenia do 18 kwietnia 2021 r. 

Przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia. Szpitale z małymi rezerwami łóżek i respiratorów – Koronawirus: informacje i zalecenia – Portal Gov.pl (www.gov.pl)