Jesteś tutaj:

Autor: zm3pruszkow-admin

Za nami bardzo ciężki rok – pandemia Covid 19, obostrzenia, utrudniony kontakt z najbliższymi aby odczarować ten czas, postanowiliśmy stworzyć projekt pt. „Świat zwierząt oczami dziecka”. Dzięki temu mogliśmy przenieść się do miejsc, których nie mogliśmy odwiedzić. Pracowaliśmy z dziećmi prawie przez cały rok, była to dla nas chwila wytchnienia i wspólnego czasu. Projekt miał kilka etapów: pierwszym był pomysł, burza mózgów, mnóstwo tematów, ale było ciekawie. Następnie wybranie i przygotowanie form zwierząt, roślin, dobieranie kolorów, dzieci miały mnóstwo pracy, ale również wspaniałej zabawy. W kolejnych etapach musieliśmy umieścić zwierzęta i rośliny na przygotowanym tle, co wymagało od dzieci dużo cierpliwości, myślenia przestrzennego i współdziałania w grupie. Niewątpliwie były to najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne etapy. Mimo licznych sporów, dyskusji wśród dzieci, ale również wspaniałej zabawy udało się wszystkim porozumieć i stworzyć wspólną pracę.

Praca nad projektem sprawiła nam wszystkim dużo radości, a jednocześnie rozwinęła dziecięcą wyobraźnię, zabrała nas w cudowny świat fauny i flory, wzbogaciła doznania sensoryczne i dostarczyła mnóstwo edukacyjnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z realizacji projektu.

Informuję, że decyzją Ministra Zdrowia zostają przedłużone obostrzenia do 18 kwietnia 2021 r. 

Przedłużamy obowiązujące obostrzenia do 18 kwietnia. Szpitale z małymi rezerwami łóżek i respiratorów – Koronawirus: informacje i zalecenia – Portal Gov.pl (www.gov.pl)                                                                                                                                          

Szanowni Rodzice

W związku z komunikatem Ministra Zdrowia  z dnia 25.03.2021 r.   ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców przedszkola oraz żłobki zostają zamknięte w terminie od 27 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021r.

 Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Od 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach – Koronawirus: informacje i zalecenia – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Szanowni Rodzice miasto Pruszków włącza się w pomoc dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która gra aby wspierać najbardziej potrzebujących. W tym roku zbiórka dedykowana jest oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Założona została eSkarbonka, dzięki której w prosty sposób możemy wesprzeć zbiórkę bez wychodzenia z domu.
Tegoroczny 29 finał odbędzie się odbędzie się 31 stycznia 2021 roku. 

Miasto Pruszków gra dla WOŚP – Pruszków (www.pruszkow.pl)

 

 

Do góry